Aktuality

Níže vidíte veškeré aktuality zveřejněné na tomto webu.

Reakce vedení dopravní skupiny BusLine na výroky podnikatele Jiřího Vařila

Jakub Vyskočil ještě ani není pohřben, ale supi už se slétají. Svými mediálními výroky se v závěru týdne bývalý poradce některých společností skupiny BusLine Jiří Vařil přihlásil do soutěže o nejtužší hroší kůži. Zpochybnil výsledky práce desítek odborníků řídících firmy ze skupiny BusLine, pokusil se vnést pochyby mezi obchodní partnery a v neposlední řadě připravit o dědictví nezletilou dceru Jakuba Vyskočila.

Více informací »
Tiskové oznámení

(Praha 9. května 2022) Vedení skupiny BusLine s politováním oznamuje, že její majitel pan Jakub Vyskočil v neděli 8. května ukončil svůj život. Zároveň vyjadřuje nejhlubší soustrast rodině.

Více informací »
Policejní past sklapla

(Česká Lípa, 22. dubna 2022) Několik měsíců byla nasazena operativní technika v českolipské provozovně BusLine MAD, člena dopravní skupiny BusLine. Špičková technika dokumentovala podezřelé konání některých zaměstnanců a důvodem jejího nasazení byl dlouhodobý nesoulad mezi odvedenými a skutečnými tržbami za dopravní výkon.

Více informací »
Хочеш працювати водієм автобуса? ПРИХОДЬТЕ ДО НАС!

=> ми допоможемо Вам з вирішенням поточної
життєвої ситуації та отриманням водійських прав
sk. д.

Více informací »
BusLine vybuduje „Ukrajinský ženský autobusový pluk“

BusLine za prvních deset dní ukrajinské krize dopravil do České republiky na 700 lidí ve čtrnácti autobusech. Teď chystá další krok. Ukrajinské ženy by mohly usednout za volanty autobusů. Busline se proto snaží odstranit překážky v procesu zapojování Ukrajinek do práce řidiček MHD.  Řidiče ukrajinské národnosti již firma několik let úspěšně zaměstnává, zpravidla však zatím muže. Současná migrační vlna však přivádí hlavně ženy a děti.

Více informací »
BusLine ve spolupráci s Libereckým krajem dovezl do Liberce další várku uprchlíků

Již čtrnáctý autobus vypravený od minulého víkendu dopravní skupinou BusLine, tentokrát ve spolupráci s hejtmanem Libereckého kraje Martinem Půtou, dnes ráno přivezl uprchlíky z ukrajinské hranice. 21 žen a 26 dětí pocházelo většinou z Charkova a Irpině. O řízení na 1.900 kilometrů dlouhé cestě se postarala smíšená česko – ukrajinská posádka pánů Černého, Sydorova a Tkače. Hladký průběh přechodu hranic a nástupu cestujících opět zařídila díky svým kontaktům zlínská neziskovka Přes hranice z. s. a o vybavení na dlouhou cestu se postarali studenti Obchodní akademie z Turnova.

Více informací »
Vysoké ceny pohonných hmot ohrožují fungování veřejné dopravy

Dopravci poskytující své služby v oblasti hromadné přepravy osob čelí jedné výzvě za druhou. Za poslední dobu se museli vypořádat s Covidovým útlumem (včetně rychlého přechodu na prázdninový režim), na podzim chybělo celé Evropě aditivum AdBlue bez kterého moderní motor ani nenastartuje, o trvalém chronickém nedostatku řidičů ani nemluvě. Vývoj cen pohonných hmot v posledním období však hrozí, že už tak těžce zkoušené dopravci prostě nepřežijí a své linky v MHD či příměstské (a dálkové) dopravě osob opustí.

Více informací »
5 autobusů míří na Ukrajinu

(Jablonec nad Nisou 6. 3. 2022) Dalších 5 dálkových autobusů dopravní skupiny BusLine v neděli odjíždí se severočeských středisek na ukrajinské hranice vyzvednout uprchlíky před válkou. Za uplynulý týden se na zmíněné hranici „otočilo“ již 6 autobusů s 13 řidiči.

Více informací »
BusLine vidí budoucnost ve spolupráci

Podpisem smluv vyvrcholila jednání o spolupráci mezi společnostmi BusLine a ZDAR v oblastech Litomyšl a Jevíčko. Regionální dopravce ZDAR bude v pozici poddodavatele dopravního výkonu obsluhovat svými autobusy zmíněné dvě oblasti Pardubického kraje s využitím čtrnácti autobusů.

Více informací »
SOR Libchavy dodá 144 autobusů společnosti BusLine v celkové hodnotě více než 603 milionů korun

Český výrobce autobusů SOR Libchavy podepsal dne 12. 1. 2022 významný kontrakt na dodání nových autobusů pro dopravce BusLine. Celkem 144 autobusů různých typů bude sloužit dopravci pro obsluhu linek ve vybraných oblastech Pardubického, Jihočeského a Královehradeckého kraje.

Více informací »
Krize v dopravě vrcholí, i konkurenti si půjčují řidiče

(Liberec, Česká Lípa 4. ledna 2022) - Vážná situace v osobní dopravě přináší i netradiční řešení. Příkladem může být Českolipsko, kde BusLine MAD Česká Lípa zapůjčil tři své kmenové řidiče společnosti ČSAD Liberec, aby už pokud možno nedocházelo k rušení autobusových spojů z důvodu chybějících zaměstnanců.

Více informací »
Změny na trase Jablonec n. N. - Praha od 12.12.2021

Aktualizace 19.12.

Od neděle 19.12. je již možné platit ve valné většině autobusů na této trase platební kartou a kartou Opuscard.

Od soboty 18.12. je opět možné kupovat online místenku včetně jízdenky. Děkujeme všem cestujícím, kteří se na nás obrátili a podpořili tak naší argumentaci směrem k objednateli.

Více informací »
BusLine varuje před hrozícím kolapsem veřejné dopravy

(Semily 25. listopadu 2021) Nová vlna koronaviru akutně ohrožuje zajištění veřejné autobusové dopravy. V době kritického nedostatku řidičů na pracovním trhu se závazková doprava v ČR dostává kvůli karanténám opakovaně do velkých problémů a hrozí, že brzy nedokáže zajistit všechny linky. Majitel skupiny BusLine žádá o jednání budoucího ministra dopravy, aby pomohl situaci konstruktivně řešit.

Více informací »
Změna JŘ na lince 550909 Litoměřice Praha od 17.11.

Na lince byly upraveny časy odjezdů a prodlouženy jízdní doby.

Vybrané spoje nebudou obsluhovat zastávky Mnetěs, rozc., Ledčice a Nová Ves, rozc.

Tyto spoje zároveň budou zastavovat na zastávce Straškov-Vodochody,škola místo Straškov-Vodochody, aby se mohly autobusy otočit a najet zpět na dálnici D8!

Prosíme především cestující ze Straškova o prostudování JŘ a výběr příslušné zastávky podle správného spoje.

JŘ ve formátu PDF najdete na https://bit.ly/JizdniRad_Praha_Litomerice

Děkujeme za spolupráci.

Více informací »
V České Lípě oslavili 60 let pravidelné autobusové dopravy

Několik stovek návštěvníků si nenechalo ujít oslavy 60 let pravidelné autobusové dopravy v České Lípě. Oslavy měly podobu Dne s historickými autobusy BusLine a symbolickým zahájením byl křest dvou nových autobusů IVECO Crossway. Přítomní se tak mohli přesvědčit na vlastní oči, jaký kus cesty tento způsob dopravy za pár desítek let urazil, především pokud jde o komfort cestujících.

Více informací »
BusLine podepsal desetiletou zakázku na dopravu v Pardubickém kraji

Společnost BL14 s.r.o. ze skupiny BusLine je jedním z vítězů desetileté zakázky na dopravní obslužnost v Pardubickém kraji. Příslušné smlouvy s vedením Pardubického kraje podepsal jednatel společnosti a zároveň vlastník celé skupiny BusLine Jakub Vyskočil. BL 14 bude jezdit ve čtyřech oblastech kraje.

Více informací »
Na pomoc Moravě jsme vybrali 160 tisíc

Částku přesahující 160.000,- korun mezi sebou vybrali zaměstnanci skupiny BusLine a v týdnu ji zaslali na účet Arcidiecézní charity Brno. Zapojili se pracovníci všech firem skupiny.

Více informací »
Posílení expresní linky Jablonec nad Nisou - Praha

Vážení cestující,

byl schválen nový jízdní řád na linku 530190 a místenky jsou v prodeji. Od 14.6. nově přibyde spoj v 5:30 z Jablonce n. N. a 7:30 z Prahy. Zároveň přibydou páteční spoje v 16:00 z Jablonce n. N. a 17:50 z Prahy.

Více informací »
BusLine bude od června 2022 jezdit i v jižních Čechách

Společnost BL13 s.r.o. z dopravní skupiny Busline je jedním ze tří vítězů výběrového řízení, kteří podepsali dlouhodobé smlouvy na poskytování dopravní obslužnosti v Jihočeském kraji. Za Jihočeský kraj desetileté smlouvy podepsal hejtman Martin Kuba, za skupinu BusLine pak její majitel Jakub Vyskočil.

Více informací »
Hledáme řidiče/ky autobusu - přidejte se k nám

Řídíte rádi nebo máte vztah ke všemu, co má kola? Hledáte zajímavou práci a pocházíte z Rokytnice nad Jizerou, Jilemnice, Jablonce nad Nisou nebo České Lípy? Pak máme nabídku zaměstnání právě pro Vás!

Inzerát - ROKYTNICE N. J. A JILEMNICE zde:

Inzerát JABLONEC NAD NISOU zde:

Inzerát ČESKÁ LÍPA zde:

Více informací »
|<12345...15>|
DOPORUČUJEME
Všechna práva vyhrazena ©2013-2019 Busline a.s., tvorba webu: InGenius
Busline a.s. - Comfort in Time