Historie

Společnost BusLine a.s. vznikla dnem 12. prosince 2010 jako nástupnická společnost ze společností ČSAD Jablonec nad Nisou a.s. a ČSAD Semily, a.s., které tímto dnem zanikly bez likvidace.

Od 1. 10. 2017 došlo k restrukturalizaci společnosti, která se se tímto přeměnila na holdingové uspořádání v počtu devíti společností. Společnosti BusLine MAD Česká Lípa s.r.o., BusLine MHD s.r.o., BusLine LK s.r.o., BusLine KHK s.r.o., BusLine a.s., BusLine Support s.r.o., OverLine s.r.o., BusLine Technics s.r.o. a EnergoGas Invest s.r.o. byly přejmenovány podle regionu či funkce, kterou v holdingu zajišťují. Došlo tedy k rozdělení dle regionů, kde jsou linky zajišťovány a dle funkcí, které vykonávají.

V červnu 2018 byla společnost BusLine a.s., působící výhradně na území Ústeckého kraje, akcionářem prodána a již není součástí skupiny BusLine. Nové obchodní jméno této společnost je TD BUS a.s.


BusLine disponuje flotilou stovek moderních autobusů, které jsou vidět převážně v Libereckém, Královéhradeckém, Ústeckém kraji a provozuje více než 250 linek. V jejích řadách pracuje více než tisíc zaměstnanců a BusLine se tak řadí mezi nejvýznamnější autobusové dopravce v České republice.

DOPORUČUJEME
Všechna práva vyhrazena ©2013 Busline a.s., tvorba webu: InGenius
Busline a.s. - Comfort in Time