Historie

Společnost BusLine a.s. vznikla dnem 12. prosince 2010 jako nástupnická společnost ze společností ČSAD Jablonec nad Nisou a.s. a ČSAD Semily, a.s., které tímto dnem zanikly bez likvidace.

Od 1. 10. 2017 došlo k restrukturalizaci společnosti, která se se tímto přeměnila na holdingové uspořádání v počtu devíti společností. Společnosti BusLine MAD Česká Lípa s.r.o., BusLine MHD s.r.o., BusLine LK s.r.o., BusLine KHK s.r.o., BusLine a.s., BusLine Support s.r.o., OverLine s.r.o., BusLine Technics s.r.o. a EnergoGas Invest s.r.o. byly přejmenovány podle regionu či funkce, kterou v holdingu zajišťují. Došlo tedy k rozdělení dle regionů, kde jsou linky zajišťovány a dle funkcí, které vykonávají.

V červnu 2018 byla společnost BusLine a.s., působící výhradně na území Ústeckého kraje, akcionářem prodána a již není součástí skupiny BusLine, ani dále neužívá názvu Busline a.s.


Skupina BusLine je českým dopravcem, který zajišťuje městskou, linkovou a dálkovou dopravu. Naše provozovny poskytují přepravu především cestujícím na území Libereckého a Královéhradeckého a zaměstnáváme 750 lidí. V roce 2019 jsme pfepravili více než 16 milionů cestujících na téměř 15 milionech kilometrů. Zakládáme si na bezpečné a ekologické dopravě, významný podíl našich autobusů používá alternativní pohon CNG. Jako poskytovatelé dopravních služeb si uvědomujeme společenskou odpovědnost, a proto trvale klademe důraz na ekologičnost dopravy.

DOPORUČUJEME
Všechna práva vyhrazena ©2013-2019 Busline a.s., tvorba webu: InGenius
Busline a.s. - Comfort in Time