BusLine bude od června 2022 jezdit i v jižních Čechách

Přidáno: 1. 6. 2021 8:00:00
BusLine bude od června 2022 jezdit i v jižních Čechách

Společnost BL13 s.r.o. z dopravní skupiny Busline je jedním ze tří vítězů výběrového řízení, kteří podepsali dlouhodobé smlouvy na poskytování dopravní obslužnosti v Jihočeském kraji. Za Jihočeský kraj desetileté smlouvy podepsal hejtman Martin Kuba, za skupinu BusLine pak její majitel Jakub Vyskočil.


Jakub Vyskočil k slavnostnímu podpisu dodal: „Jsme rádi, že jsme v jihočeském tendru uspěli. Rád bych vyzdvihl profesionální přístup krajského vedení, zakázka byla velmi dobře připravena a celý proces proběhl v podstatě hladce. My se nyní soustředíme na co nejlepší přípravu vstupu do nového regionu, například zahájíme nábor řidičů a obslužného personálu. Pocházíme sice ze severních Čech, avšak už řadu let působíme na celém území České republiky. Od března jezdíme i tři oblasti v Královéhradeckém kraji. Na působení v Jižních Čechách se už velmi těšíme, věříme, že se nám opět podaří sestavit tým spolehlivých a pracovitých kolegů a po deset let vozit spokojené zákazníky“.

Do června 2032 zajistí tři vítězové dopravní obslužnost v Jižních Čechách v rozsahu 20,9 milionu kilometrů ročně. Soutěž nehodnotila pouze nabídkovou cenu ale celkové dopravní řešení a krom BL13 ze skupiny BusLine uspěly i společnosti GW Bus a ČSAD Autobusy České Budějovice. Návrh smluv s uvedenými dopravci schválila Rada Jihočeského kraje 15. dubna 2021.


DOPORUČUJEME
Všechna práva vyhrazena ©2013-2019 Busline a.s., tvorba webu: InGenius
Busline a.s. - Comfort in Time