BusLine odstartoval bezpečnostní projekt pro cestující

Přidáno: 29. 11. 2017 15:11:31
BusLine odstartoval bezpečnostní projekt pro cestující

Na základě televizní reportáže o alarmujícím nárůstu  dopravních nehod chodců se vedení společnosti BusLine rozhodlo odstartovat a finančně podpořit bezpečnostní projekt pro své cestující a vybavuje autobusy na linkách v Libereckém a Královéhradeckém kraji reflexními páskami.


„Naši řidiči denně vozí tisíce cestujících, kteří jsou současně i chodci a mnoho z nich si bohužel stále neuvědomuje, jak nebezpečné pro ně je, pohybovat se na vozovkách bez reflexních prvků. Právě televizní reportáž poukazovala na to, že v poslední době došlo k nárůstu dopravních nehod, kdy je na vozovce sražen chodec o neuvěřitelných 1.000 %. Vedení společnosti tento fakt považuje za velmi alarmující, a proto jsme se rozhodli vybavit naše autobusy reflexními páskami, které budou pro cestující zdarma. I kdyby jediná reflexní páska, kterou si v našem autobusu cestující vezme, zachránila jeden lidský život, nebo odvrátila dopravní nehodu, má to smysl,“ sdělil Ing. Radek Chobot, ředitel společnosti.


Autobusy se pohybují v extravilánech měst a v menších obcích, kde mnohdy chybí osvětlení a chodníky, a proto jsou vozy BusLine na 94 linkách v Libereckém a na 31 linkách v Královéhradeckém kraji vybavovány tisíci reflexních pásek. Pásky budou k dispozici v autobusech především ve večerních hodinách, tedy v době, kdy je snížená viditelnost. Nejzranitelnějšími se cestující stávají především při cestách na autobusovou zastávku nebo při vystupování z autobusu, protože už nejsou chráněni prostředkem veřejné dopravy a mnohdy se pohybují po krajích vozovek.

 


Mgr. Nikola Bradíková

PR manager


foto 1
foto 1
foto 2
foto 2
DOPORUČUJEME
Všechna práva vyhrazena ©2013-2019 Busline a.s., tvorba webu: InGenius
Busline a.s. - Comfort in Time