BusLine opět vypravil v Turnově a Jablonci nad Nisou tradiční čertovské autobusy

Přidáno: 6. 12. 2018 14:13:40
BusLine opět vypravil v Turnově a Jablonci nad Nisou tradiční čertovské autobusy

Semily, 6. prosince 2018 – BusLine již tradičně u příležitosti svátku svatého Mikuláše vypravil čertovské autobusy. V úterý vyjel v Turnově „retro  čerťák“ - historický autobus Škoda RTO.  Den na to se děti spolu s čertovskou posádkou svezly v moderním autobusu příměstského typu v Jablonci nad Nisou.


Oblíbené čertovské autobusy BusLine vypravil už po jedenácté, a to v úterý v Turnově v podobě pekelných retro jízd v červeném „erťáku“ a ve středu v moderním autobusu příměstského typu v Jablonci nad Nisou. Do „pojízdného pekla“ mohly děti nastoupit zdarma. Opět se setkaly s tradiční čertovskou posádkou v podobě  Mikuláše, anděla a dvou čertů, pro které už většinou měly dopředu připravenou básničku nebo písničku, za což byly odměněny sladkostí. Tato tradice každoročně pobaví stovky cestujících nejen z řad malých pasažérů, ale i jejich rodičů, kteří si díky jízdě v historickém autobusu rádi zavzpomínají na cestování za dob svých prarodičů.


V Turnově bylo navázáno na retro jízdy z předchozích ročníků a již potřetí pojízdné peklo zajistil červený historický autobus Škoda RTO, který poutal pozornost nejen dětí, ale i jejich rodičů. Především pro rodiče a prarodiče byl veterán doslova raritou, mnoho z nich si pořizovalo jeho fotografie do svých fotoalb. Čertovskou posádku potěšila holčička, která se akce zúčastnila už vloni a čertům i Mikulášovi upekla perníčky. Všechny přítomné pobavil dospělý cestující, který dokonce posádce zazpíval. V Jablonci nad Nisou se ve středu čertovským autobusem již tradičně provezly děti z MŠ Lovecká, která na akci opět přizvala i svoji partnerskou německou školku z Oderwitz. V odpoledních hodinách už pekelné jízdy patřily dětem s rodiči a některé z nich pro čertovskou posádku dokonce namalovaly obrázky.


Po oba dny se o skvělou atmosféru v autobusech postarala celá čertovská posádka. Nechyběl ani tradiční únos autobusu čertem, který především u těch nejmenších vždy vyvolá povyk a někdy dokonce i pláč. Náladu podtrhovala stylová výzdoba, která mnohé lákala k fotografování. Zlobivé děti byly čerty odvedeny do pojízdného pekla. Všichni malí pasažéři, kteří zazpívali písničku nebo odrecitovali básničku, byli Mikulášem a andělem odměněni sladkostmi. Okružní jízdy byly v obou městech zhruba půlhodinové a cestující během nich mohli vystoupit na stanovených zastávkách.


V akcích tohoto typu chce BusLine pokračovat i do budoucna a tímto bychom chtěli pozvat všechny děti, které se letos nemohly zúčastnit, aby vzaly svoje rodiče nebo paní učitelky z mateřských škol a svezly se s námi příští rok.

 

Mgr. Nikola Bradíková

PR manager


foto 2
foto 2
foto 1
foto 1
foto 4
foto 4
foto 3
foto 3
foto 5
foto 5
foto 2
foto 2
foto 3
foto 3
Foto 1
Foto 1
DOPORUČUJEME
Všechna práva vyhrazena ©2013-2019 Busline a.s., tvorba webu: InGenius
Busline a.s. - Comfort in Time