BusLine pokračuje v dlouhodobé podpoře veteránů

Přidáno: 3. 5. 2021 8:38:36
BusLine pokračuje v dlouhodobé podpoře veteránů

Majitel společnosti BusLine Jakub Vyskočil pokračuje v podpoře našich veteránů, kteří jsou v péči Nadačního fondu REGI Base I. Ve čtvrtek předal speciální vybavení pro pokročilou počítačovou grafiku veteránovi z Kosova podpraporčíkovi Zdeňkovi Čtvrtníčkovi, který je po těžkém zranění páteře upoután na invalidní vozík. Kratičký ceremoniál proběhl přímo na parkovišti autobusů na Černém Mostě.


Pprap. Čtvrtníček nové vybavení použije pro svou obživu a zároveň koníček. Grafice se věnuje již řadu let a má na svém kontě i pár mezinárodních ocenění, například v prestižní soutěži na serveru 99Design porazil 150 dalších účastníků a získal první cenu.


Pracuje pro chráněnou dílnu Tiskograf, v grafice má i běžné klienty. Pro REGI Base vytváří medailonky veteránů – vojáků, policistů či hasičů.


Dalším zajímavým koníčkem Zdeňka Čtvrtníčka jsou pravidelné léčebné, studijní a poznávací pobyty v Indii ve státě Uttarpradéš. Po 10 letech už mluví plynně hindsky a vytvořil si tam i skoro rodinné zázemí a oblíbil si i tamní ostrou kuchyni. V minulém roce v Indii prodělal i covid, takže poznal zdravotnictví třetího světa opravdu zblízka.


Před svým zraněním působil v hodnost podpraporčík ve funkci technika na protitankové rotě u útvaru Benešov u Prahy (VÚ 1824) a byl i instruktorem bojového umění MUSADO.


Zakladatel REGI Base Hynek Čech komentuje: „S panem Vyskočilem z BusLine se známe už dva roky, v minulosti nás již podpořil. Když jsem se mu zmínil, že by pan Čtvrtníček pro svou práci potřeboval lepší vybavení, protože to staré mu už morálně a fyzicky zastaralo, rázně odpověděl, ať napíšeme, co by Zdeněk potřeboval a dál se nestaráme. Vše zařídil a přivezl, za nás skvělé."


Jakub Vyskočil dodává: „Veteránům toho tato země hodně dluží. Mrzí mě, že se na ně zapomíná a vážím si toho, že roli státu zde tak skvěle suplují občanské iniciativy jako je právě REGI Base I. Dělají skvělou práci a zaslouží si naši podporu a úctu."


Nadační fond REGI Base I pomáhá od roku 2011 novodobým válečným veteránům, později rozšířil svoji pomoc i na vojáky, policisty, hasiče, zaměstnance a jejich rodinné příslušníky. Více na www.vlcimak.cz.


DSC_0576
DSC_0576
DSC_0506
DSC_0506
DOPORUČUJEME
Všechna práva vyhrazena ©2013-2019 Busline a.s., tvorba webu: InGenius
Busline a.s. - Comfort in Time