BusLine varuje před hrozícím kolapsem veřejné dopravy

Přidáno: 25. 11. 2021 12:50:59
BusLine varuje před hrozícím kolapsem veřejné dopravy

(Semily 25. listopadu 2021) Nová vlna koronaviru akutně ohrožuje zajištění veřejné autobusové dopravy. V době kritického nedostatku řidičů na pracovním trhu se závazková doprava v ČR dostává kvůli karanténám opakovaně do velkých problémů a hrozí, že brzy nedokáže zajistit všechny linky. Majitel skupiny BusLine žádá o jednání budoucího ministra dopravy, aby pomohl situaci konstruktivně řešit.


Situace se vyhrocuje s příchodem podzimu a kulminací další vlny Covid-19. Ano, řidič MHD i příměstské autobusové dopravy je také v první linii, vystaven dennímu kontaktu s velkým počtem lidí všech věkových skupin. Pokud řidič od cestujících virus chytí, tak spousta kolegů, s nimiž třeba trávil pauzu na vozovně, nebo se kterými se potkal, musí do karantény. Toto nastane z hodiny na hodinu a zajistit, že všechny linky opravdu vyjedou je vzápětí téměř nemožné. Je tak vyřazeno třeba 7 lidí najednou ze střediska, kde pracuje 30 lidí.

Jakub Vyskočil, majitel dopravní skupiny BusLine apeluje: „Vyzývám všechny odpovědné aktéry, v čele s nastupujícím ministrem dopravy, aby s námi jednali a pomohli nám situaci konstruktivně řešit. Situace je velmi vážná! Nedostatek řidičů může v krátké době ochromit ekonomiku celého státu. Když se lidé nedostanou do práce, ekonomika naší země bude trpět. Tomu je potřeba za každou cenu zabránit, i tak máme všichni potíží víc než dost.“

Jeden z neočkovaných řidičů společnosti BusLine aktuálně leží na jednotce intenzivní péče s těžkým průběhem nemoci Covid-19. „Rád bych vyzval cestující i řidiče k maximální ohleduplnosti, nošení respirátorů uvnitř autobusů, k respektování pravidel a především k tomu, aby se nechali očkovat,“ dodává Jakub Vyskočil.


DOPORUČUJEME
Všechna práva vyhrazena ©2013-2019 Busline a.s., tvorba webu: InGenius
Busline a.s. - Comfort in Time