BusLine vypravil v Turnově a Jablonci nad Nisou tradiční čertovské autobusy

Přidáno: 6. 12. 2017 13:30:57
BusLine vypravil v Turnově a Jablonci nad Nisou tradiční čertovské autobusy

BusLine již tradičně u příležitosti svátku svatého Mikuláše vypravil čertovské autobusy. V Turnově bylo v pondělí navázáno na „retro  čerťák“ z předchozích ročníků v podobě jízd v historickém autobusu Škoda RTO.  V Jablonci nad Nisou v úterý jezdil moderní autobus příměstského typu.


Oblíbené čertovské autobusy jsme letos vypravili už po desáté, a to v pondělí v Turnově v podobě pekelných retro jízd v červeném „erťáku“ a v úterý v moderním autobusu příměstského typu v Jablonci nad Nisou. Do našeho „pojízdného pekla“ mohly děti nastoupit zdarma. Setkaly se s naším Mikulášem, andělem a dvěma čerty, pro které už většinou měly dopředu připravenou básničku nebo písničku, za což byly odměněny sladkostí. Jde o tradici, která každoročně pobaví nejen naše malé pasažéry, ale i jejich rodiče, přeci jen historický autobus není vidět v provozu každý den a možnosti zavzpomínat na cestování za dob svých prarodičů rádi využijí,“ sdělil Radek Chobot, ředitel společnosti.


O čertovské jízdy je z řad dětí i dospělých každoročně veliký zájem. V Turnově bylo navázáno na retro jízdy z předchozích ročníků a pojízdné peklo zajistil červený historický autobus Škoda RTO, který poutal pozornost nejen dětí, ale i jejich rodičů. Především pro rodiče a prarodiče byl veterán doslova raritou, mnoho z nich si pořizovalo jeho fotografie do svých fotoalb.

V Jablonci nad Nisou se v úterý čertovským autobusem provezly děti například z MŠ Arbesova, která se akce zúčastnila již po několikáté a děti byly jako již tradičně oblečeny do krásných masek čertíků a andílků. Nově se letos připojila MŠ z Rádla a tamní děti i paní učitelky byly z čertovské jízdy naprosto nadšené. Další zapojenou mateřskou školou byla MŠ Lovecká, která na akci přizvala i svoji partnerskou německou školku z Oderwitz. V odpoledních hodinách už pekelné jízdy patřily dětem s rodiči.

O skvělou atmosféru v autobusech se postarala celá čertovská posádka. Při každé jízdě cestující zažili únos autobusu čertem, což ne jedno dítko rozplakalo a z jejich strany následovaly sliby o tom, jak už budou hodné. Jeden chlapeček si dokonce sám vyžádal čerta, aby mu mohl do očí slíbit, že už bude hodný a s čertem si na tento slib i plácl. Náladu podtrhovala stylová výzdoba a všichni malí pasažéři, kteří zazpívali písničku nebo odrecitovali básničku, byli Mikulášem a andělem odměněni

sladkostmi. Zlobivé děti byly čerty odvedeny do pojízdného pekla. Díky připraveným čertovským jízdním řádům mohli rodiče a paní učitelky z mateřských škol přesně naplánovat, v jaký čas se se svými dětmi svezou. Okružní jízdy byly v obou městech zhruba půlhodinové a cestující během nich mohli vystoupit na stanovených zastávkách.

V akcích tohoto typu chce BusLine pokračovat i do budoucna a tímto bychom chtěli pozvat všechny děti, které se letos nemohly zúčastnit, aby vzaly svoje rodiče nebo paní učitelky z mateřských škol a svezly se s námi příští rok.

 

 

Mgr. Nikola Bradíková

PR manager


foto 1
foto 1
foto 2
foto 2
foto 3
foto 3
foto 4
foto 4
foto 1
foto 1
foto 2_MŠ Rádlo
foto 2_MŠ Rádlo
foto 3
foto 3
foto 4_MŠ Arbesova
foto 4_MŠ Arbesova
DOPORUČUJEME
Všechna práva vyhrazena ©2013-2019 Busline a.s., tvorba webu: InGenius
Busline a.s. - Comfort in Time