O víkendu vyjedou první cyklobusy

Přidáno: 26. 5. 2021 14:05:47
O víkendu vyjedou první cyklobusy

Od soboty 29. 5. budou každý víkend milovníky cyklistiky ve východních Čechách a Libereckém kraji převážet speciální cyklobusy společnosti Busline na tradičních trasách z Hradce Králové na Špindlerovku a do Deštného v Orlických horách. Kola vám převezou také mezi Turnovem a Jičínem, se zastávkami například u hradu Kost nebo na Hrubé Skále. Vyjede i tradiční „Krkobus“, který spojuje Harrachov a Pomezní boudy. Cyklobusy v Jizerských horách pak startují od 5. června.


Krkonoše

Z Hradce na Špidlerovku

Pokud se budete chtít vypravit z Hradce Králové na Špindlerovku, buďte s kolem na terminálu ráno v 7 hodin. Zastávek je cestou hodně, takže si můžete přistoupit, nebo naopak vystoupit, třeba i na Kuksu, v Hořicích anebo ve Vrchlabí. A samozřejmě nejenom s kolem.


Z Harrachova na Pomezní Boudy

“Krkobus” BusLinu bude letos vyjíždět z Harachova na Pomezní boudy ráno v 7:45 se zastávkami v Rokytnici, Jilemnici – Vrchlabí – Janských Lázních a v Peci pod Sněžkou. Kvůli opravě mostu však cyklobus nebude letos zajíždět na Benecko. Zpět z Pomezek do Harrachova bude cyklobus vyrážet odpoledne 16:50.


Orlické hory

Z Hradce se můžete s kolem vypravit i do Deštného v Orlických horách, a to každý víkendový den v půl osmé ráno. Opačným směrem pak cyklobus vyráží v 10:00. A trasu rozhodně nemusíte jet celou. Autobus totiž staví například i na Rozkoši, takže si lze udělat pěkný výlet v okolí vodní nádrže a odpoledne se zase autobusem vrátit.


Český ráj

Kolo vám od této soboty přepraví speciální autobusy BusLine i na trase z Jičína do Turnova a samozřejmě i v opačném směru. Autobusy jedou dvakrát za den, takže si výlet na kole můžete naplánovat na ráno i odpoledne, a to z těchto zastávek: Jičín – Prachov – Troskovice – Hrubá Skála – Vyskeř – Turnov.  Tras po Českém ráji je ale víc, a tak doporučujeme podívat se na jízdní řády na našich stránkách.


Jizerské hory

Bedřichov a Jizerka od 5. června

O týden později vypraví BusLine své cyklobusy také do Bedřichova, a to z Liberce, Jablonce nad Nisou a Turnova. Pokud chcete stihnout letošní první jízdu, buďte v Liberci na autobusovém nádraží v sobotu v 9:35. Z Turnova pak můžete na Bedřichov vyrazit o 15 minut později, tento cyklobus vyjíždí od vlakového nádraží v 9:50.

Z Jablonce nad Nisou vás cyklobus BusLine přepraví i na stále populárnější Jizerku. Vybrat si můžete dokonce ze dvou variant – zastávkový cyklobus, který to bere přes Bedřichov, Josefův Důl, Albrechtice, Tanvald a Kořenov vyjíždí v 9:35. Budete-li chtít využít přímější spojení přes Lučany a Smržovku bez zajížděk, musíte si ale přivstat. Tenhle cyklobus totiž opouští jablonecké autobusové nádraží už v půl deváté.


Kontakt pro další informace

Radovan Vrátný

777 959 348

press@busline.cz


foto_cyklobus1
foto_cyklobus1
foto_cyklobus2
foto_cyklobus2
DOPORUČUJEME
Všechna práva vyhrazena ©2013-2019 Busline a.s., tvorba webu: InGenius
Busline a.s. - Comfort in Time