Vyjádření k pronájmu odbavovacího domu na autobusovém nádraží v Jablonci

Přidáno: 18. 2. 2021 15:01:45
Vyjádření k pronájmu odbavovacího domu na autobusovém nádraží v Jablonci

Známý odbavovací dům na jabloneckém autobusovém nádraží sloužil dlouhá léta cestujícím pro nákup jízdenek, odpočinek při přestupech na jiné linky, či jen jako místo, kde se dalo „odskočit“ si na WC. Měli jsme za to, že by měl pasažérům sloužit i nadále, jak byli zvyklí, ale magistrát města Jablonce nad Nisou zřejmě zvolí jiné řešení.


Budova sloužila pro odbavení cestujících řadu let, v letech 1999 – 2000 prošla celkovou rekonstrukcí a v roce 2020 byla provedena oprava střechy. Čekárna pojmula přes 40 lidí, nacházely se zde pokladny, kanceláře dispečerů i veřejně přístupné WC.

Brali jsme provozování odbavovacího domu jako zcela samozřejmou součást komfortu poskytovaného cestujícím. Nezájem o toto využití nás překvapil, nabídli jsme velmi výhodné podmínky, avšak k dohodě nedošlo. Jako gesto dobré vůle jsme dokonce i po 1. únoru ponechali odbavovací dům v původním režimu, aby nebyli cestující „biti“. Dohodu se nepodařilo nalézt, to se stává. Najdeme tedy pro dům v centru města jiné využití, musíme se chovat ekonomicky“, komentuje situaci Jakub Vyskočil, majitel skupiny BusLine.

Skupina BusLine je běžnou obchodní společností a její vedení postupuje s péčí řádného hospodáře. Pokud tedy odbavovací dům není využitý pro dopravu, nabídne jej prostřednictvím realitní kanceláře k pronájmu pro využití jiné, a to od 1. března 2021.


DOPORUČUJEME
Všechna práva vyhrazena ©2013-2019 Busline a.s., tvorba webu: InGenius
Busline a.s. - Comfort in Time