Změny na trase Jablonec n. N. - Praha od 12.12.2021

Přidáno: 13. 12. 2021 14:21:20
Změny na trase Jablonec n. N. - Praha od 12.12.2021

Aktualizace 19.12.

Od neděle 19.12. je již možné platit ve valné většině autobusů na této trase platební kartou a kartou Opuscard.

Od soboty 18.12. je opět možné kupovat online místenku včetně jízdenky. Děkujeme všem cestujícím, kteří se na nás obrátili a podpořili tak naší argumentaci směrem k objednateli.


Od 12.12. dochází k výrazným změnám na trase Jablonec n. N. - Praha, kdy je nová linka zařazena do systému IDOL a systému základní dopravní obslužnosti Libereckým a Středočeským krajem v nové lince 900 (JŘ ke stažení zde) Kde dochází k propojení předchozí linky 981 a naší komerční linky 190. Než se všechy níže popsané změny zaběhnou a zažijí, tak cestující prosíme o shovívavost, věříme, že tato změna v dlouhodobém horizontu povede ke stabilizaci dopravy mezi Libereckým krajem a Prahou i v této nelehké době.

Výše popsaná integrace s sebou přináší některé změny pro cestující v běžném provozu.


Navýšená frekvence spojů: Díky integraci trasy JBC - PHA dochází k navýšení počtu spojů, které nově pojedou i v brzkých ranních a pozdně večerních hodinách. Spoje také častěji budou pokračovat v trase ve směru Tanvald, Rokytnice nad Jizerou.


Nová odbavovací zařízení: V tuto chvíli dochází na autobusech obsluhujících nově integrované dálkové linky k instalaci nových obavovacích zařízení, která umožňují platbu platební kartou. Do konce prosince 2021 by tak ve všech autobusech mělo být možné zaplatit platební kartou, stejně jako kartou Opuscard.

 

Zvýšená cena jízdného: Kvůli integraci do systému IDOL dochází k úpravě ceníku, bližší informace naleznete zde. Základní cena v relaci Jablonec n. N. - Praha s novými odbavovacími zařízeními bude 120Kč. Cestujícím doporučujeme do budoucna zvážit platbu kartou Opuscard, na kterou bude jízdné s výraznou slevou za 108Kč. Naopak pro cestující, kteří cestují třeba z Jabloneckých pasek, Lučan a předchozích zastávek bude jízdné levnější než dříve.


Informace ke změnám na dálkových linkách na stránkách Libereckého kraje včetně linky 900 naleznete zde.


DOPORUČUJEME
Všechna práva vyhrazena ©2013-2019 Busline a.s., tvorba webu: InGenius
Busline a.s. - Comfort in Time