Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

ZAVŘÍT KDO JSME AKTUALITY NABÍDKA SLUŽEB JÍZDNÍ ŘÁDY KARIÉRA BUSLETTER KONTAKT

BUSLINE POLSKA

FACEBOOK INSTAGRAM
JSME TRADIČNÍ ČESKÝ DOPRAVCE, KTERÝ DBÁ NA
EKOLOGII, KVALITU A SPOKOJENOST
VÍCE O SPOLEČNOSTI

Desatero pro přepravu cestujících s koloběžkami

Fandíte pohybu? Držíte prst na tepu doby a jezdíte na koloběžce? A chcete zároveň používat i veřejnou autobusovou dopravu? Pak jsou následující řádky určeny právě vám!

 

Přeprava koloběžek běžnými autobusy městské hromadné dopravy či příměstské autobusové dopravy má svá pravidla. V zásadě je přeprava těchto moderních dopravních prostředků mnohem snazší než třeba přeprava jízdních kol, ale i tak je nutné mít na paměti několik důležitých zásad. Pojďme si je tedy v krátkosti projít s dopravním specialistou skupiny BusLine Josefem Hanzlíkem.

  • Režim přepravy koloběžek se odvíjí od jejich typu a rozměrů. Skládací koloběžky ve složeném stavu lze přepravovat jako ruční zavazadlo.
  • U neskládacích koloběžek zpravidla záleží na jejich rozměrech a kraj od kraje se mohou lišit, velmi často se na ně pohlíží jako na jízdní kola a doporučuje se využít cyklobus. Ideální je zkontrolovat aktuální podmínky na webu krajských dopravních integrátorů (PID, IDOL, IREDO…), kde jsou informace přehledné a snadno k vyhledání.
  • Skládací koloběžka musí být při nástupu do autobusu složená. Pokud k ní máte i vhodný obal, máte vyhráno, koloběžka se dá považovat za příruční zavazadlo jako je například taška s nákupem a nemusíte za ni ani nic připlácet.
  • Pokud má vaše koloběžka elektrickou baterii, musíte ji před nástupem do vozu odpojit.
  • Pokud má vaše koloběžka jiný než elektrický motorek, přepravit ji bohužel nelze. Nedomáhejte se tedy přepravy v případě, že je vaše přibližovadlo vybaveno například benzínovým motorkem, byť zcela malého obsahu
  • Koloběžka musí být čistá, jinak vám bude přeprava též odmítnuta.
  • Po celou dobu přepravy za svou koloběžku odpovídáte. Nesmí nikoho ohrozit, nic a nikoho znečistit apod.
  • Snažte se respektovat ostatní cestující a dohlédněte, že jim svou jízdou s vaším oblíbeným dopravním prostředkem neznepříjemňujete jejich přepravu.
  • Konečné rozhodnutí o přepravě cestujícího s koloběžkou je vždy na řidiči! On je pánem vozu, zodpovídá za bezpečnost jízdy i komfort cestujících a může rozhodnout, že cestujícího s koloběžkou přepravit odmítne. V praxi se to stává hlavně v situacích, kdy vyhodnotí takovou přepravu jako rizikovou pro zdraví či majetek ostatních cestujících.
  • Pravidla se mohou v různých krajích lišit, doporučujeme kontrolu na webech či aplikacích příslušných dopravních integrátorů. Složená koloběžka ve vhodném obalu je ale všude brána jako příruční zavazadlo, její přeprava je tedy možná a je zdarma.

Tak Šťastnou cestu a hodně bezpečných kilometrů!

Sdílet na Facebook
Zpět...

Bohaté zkušenosti v kombinaci s více než třicetiletou tradicí, nejmodernějšími technologiemi, důrazem na komfort a ekologii potvrzují, že BusLine je lídrem v oblasti přepravy osob v ČR opravdu zaslouženě.

Kontakty

BusLine Support s.r.o.

 

SPRÁVA SPOLEČNOSTI

WHISTLEBLOWING

 

Na Rovinkách 211

513 01 Semily


IČ: 05667470

DIČ: CZ699005114

 

Společnost je zapsaná v Obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Hradci Králové, oddíl C, vložka 40540

Všechna práva vyhrazena ©

2023

BusLine a.s.  | GDPR
Vytvořilo studio InGenius