Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

RYCHLÁ POMOC
Zapomněli jste si něco v autobusu?
ZAVŘÍT KDO JSME AKTUALITY NABÍDKA SLUŽEB JÍZDNÍ ŘÁDY KARIÉRA BUSLETTER KONTAKT

BUSLINE POLSKA

FACEBOOK INSTAGRAM
JSME TRADIČNÍ ČESKÝ DOPRAVCE, KTERÝ DBÁ NA
EKOLOGII, KVALITU A SPOKOJENOST
VÍCE O SPOLEČNOSTI
PODPORUJEME

Desatero pro přepravu cestujících s koloběžkami

Fandíte pohybu? Držíte prst na tepu doby a jezdíte na koloběžce? A chcete zároveň používat i veřejnou autobusovou dopravu? Pak jsou následující řádky určeny právě vám!

 

Přeprava koloběžek běžnými autobusy městské hromadné dopravy či příměstské autobusové dopravy má svá pravidla. V zásadě je přeprava těchto moderních dopravních prostředků mnohem snazší než třeba přeprava jízdních kol, ale i tak je nutné mít na paměti několik důležitých zásad. Pojďme si je tedy v krátkosti projít s dopravním specialistou skupiny BusLine Josefem Hanzlíkem.

  • Režim přepravy koloběžek se odvíjí od jejich typu a rozměrů. Skládací koloběžky ve složeném stavu lze přepravovat jako ruční zavazadlo.
  • U neskládacích koloběžek zpravidla záleží na jejich rozměrech a kraj od kraje se mohou lišit, velmi často se na ně pohlíží jako na jízdní kola a doporučuje se využít cyklobus. Ideální je zkontrolovat aktuální podmínky na webu krajských dopravních integrátorů (PID, IDOL, IREDO…), kde jsou informace přehledné a snadno k vyhledání.
  • Skládací koloběžka musí být při nástupu do autobusu složená. Pokud k ní máte i vhodný obal, máte vyhráno, koloběžka se dá považovat za příruční zavazadlo jako je například taška s nákupem a nemusíte za ni ani nic připlácet.
  • Pokud má vaše koloběžka elektrickou baterii, musíte ji před nástupem do vozu odpojit.
  • Pokud má vaše koloběžka jiný než elektrický motorek, přepravit ji bohužel nelze. Nedomáhejte se tedy přepravy v případě, že je vaše přibližovadlo vybaveno například benzínovým motorkem, byť zcela malého obsahu
  • Koloběžka musí být čistá, jinak vám bude přeprava též odmítnuta.
  • Po celou dobu přepravy za svou koloběžku odpovídáte. Nesmí nikoho ohrozit, nic a nikoho znečistit apod.
  • Snažte se respektovat ostatní cestující a dohlédněte, že jim svou jízdou s vaším oblíbeným dopravním prostředkem neznepříjemňujete jejich přepravu.
  • Konečné rozhodnutí o přepravě cestujícího s koloběžkou je vždy na řidiči! On je pánem vozu, zodpovídá za bezpečnost jízdy i komfort cestujících a může rozhodnout, že cestujícího s koloběžkou přepravit odmítne. V praxi se to stává hlavně v situacích, kdy vyhodnotí takovou přepravu jako rizikovou pro zdraví či majetek ostatních cestujících.
  • Pravidla se mohou v různých krajích lišit, doporučujeme kontrolu na webech či aplikacích příslušných dopravních integrátorů. Složená koloběžka ve vhodném obalu je ale všude brána jako příruční zavazadlo, její přeprava je tedy možná a je zdarma.

Tak Šťastnou cestu a hodně bezpečných kilometrů!

Sdílet na Facebook
Zpět...

Bohaté zkušenosti v kombinaci s více než třicetiletou tradicí, nejmodernějšími technologiemi, důrazem na komfort a ekologii potvrzují, že BusLine je lídrem v oblasti přepravy osob v ČR opravdu zaslouženě.

Kontakty

BusLine Support s.r.o.

 

SPRÁVA SPOLEČNOSTI

WHISTLEBLOWING

 

Na Rovinkách 211

513 01 Semily


IČ: 05667470

DIČ: CZ699005114

 

Společnost je zapsaná v Obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Hradci Králové, oddíl C, vložka 40540

Všechna práva vyhrazena ©

2023

BusLine a.s.  | GDPR
Vytvořilo studio InGenius