Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

RYCHLÁ POMOC
Zapomněli jste si něco v autobusu?
ZAVŘÍT KDO JSME AKTUALITY NABÍDKA SLUŽEB JÍZDNÍ ŘÁDY KARIÉRA BUSLETTER KONTAKT

BUSLINE POLSKA

FACEBOOK INSTAGRAM
JSME TRADIČNÍ ČESKÝ DOPRAVCE, KTERÝ DBÁ NA
EKOLOGII, KVALITU A SPOKOJENOST
VÍCE O SPOLEČNOSTI
PODPORUJEME

Dopravní skupina BusLine se stává oficiálním dopravcem Národního festivalu Smetanova Litomyšl

V jubilejním smetanovském roce, kdy si Česká republika připomíná 200 let od narození národního skladatele Bedřicha Smetany, uzavřela dopravní skupina BusLine s organizátory Smetanovy Litomyšle partnerství, na jehož základě zajistí provoz dvou autobusových festivalových linek do Litomyšle a zpět pro návštěvníky festivalu. Jízdné bude pro držitele platných vstupenek na konkrétní den zdarma.

Partnerství navazuje na dlouholetou snahu organizátorů otevřít festival širší veřejnosti. V provozu budou dvě festivalové linky. Jedna pojede z Hradce Králové přes Pardubice, Holice a Vysoké Mýto do Litomyšle a zpět. Druhá z Brna přes Letovice a Svitavy do Litomyšle a zpět. V provozu budou ve všechny dny, kdy festival nabídne koncerty a opery ve Festivalové hale. Jízdné bude zdarma pro držitele vstupenek na konkrétní den s nutností rezervace. Veškeré informace včetně rezervačního kontaktu jsou k dispozici na webu festivalu. 

Zrod spolupráce komentuje Radka Janáčková, jednatelka společností skupiny BusLine: „Organizátoři Smetanovy Litomyšle nás oslovili na podzim 2023. Jejich koncept spolupráce nám ihned dával smysl. Máme proto radost, že můžeme přispět nejen k dopravní obslužnosti festivalu, ale zároveň dovézt do Litomyšle návštěvníky, kteří by za jiných okolností neměli možnost se do Litomyšle dostat. Jak z důvodu dopravního, tak ekonomického. Naše autobusy, slavnostně obrandované logem festivalu, budou pravidelně vyjíždět z Hradce Králové a z Brna, vždy přímo v souladu s plánovaným zahájením a ukončením příslušného programu. Co je pro nás důležité: jízdné bude pro všechny festivalové hosty zdarma. Doufám, že stojíme na počátku hezkého dlouhodobého partnerství.“

Smetanova Litomyšl je největší festival klasické hudby v České republice a nejvýznamnější kulturní akcí Pardubického kraje. Letošní 66. ročník se uskuteční od 8. června do 7. července 2024 a nabídne více než 50 pořadů. Bude představovat vrchol celonárodních oslav k výročí 200 let od narození litomyšlského rodáka Bedřicha Smetany. Festival je součástí programu Roku české hudby 2024.

Sdílet na Facebook
Zpět...

Bohaté zkušenosti v kombinaci s více než třicetiletou tradicí, nejmodernějšími technologiemi, důrazem na komfort a ekologii potvrzují, že BusLine je lídrem v oblasti přepravy osob v ČR opravdu zaslouženě.

Kontakty

BusLine Support s.r.o.

 

SPRÁVA SPOLEČNOSTI

WHISTLEBLOWING

 

Na Rovinkách 211

513 01 Semily


IČ: 05667470

DIČ: CZ699005114

 

Společnost je zapsaná v Obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Hradci Králové, oddíl C, vložka 40540

Všechna práva vyhrazena ©

2023

BusLine a.s.  | GDPR
Vytvořilo studio InGenius