Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

ZAVŘÍT KDO JSME AKTUALITY NABÍDKA SLUŽEB JÍZDNÍ ŘÁDY KARIÉRA BUSLETTER KONTAKT

BUSLINE POLSKA

FACEBOOK INSTAGRAM
JSME TRADIČNÍ ČESKÝ DOPRAVCE, KTERÝ DBÁ NA
EKOLOGII, KVALITU A SPOKOJENOST
VÍCE O SPOLEČNOSTI

Dopravní skupina BusLine se stává oficiálním dopravcem Národního festivalu Smetanova Litomyšl

V jubilejním smetanovském roce, kdy si Česká republika připomíná 200 let od narození národního skladatele Bedřicha Smetany, uzavřela dopravní skupina BusLine s organizátory Smetanovy Litomyšle partnerství, na jehož základě zajistí provoz dvou autobusových festivalových linek do Litomyšle a zpět pro návštěvníky festivalu. Jízdné bude pro držitele platných vstupenek na konkrétní den zdarma.

Partnerství navazuje na dlouholetou snahu organizátorů otevřít festival širší veřejnosti. V provozu budou dvě festivalové linky. Jedna pojede z Hradce Králové přes Pardubice, Holice a Vysoké Mýto do Litomyšle a zpět. Druhá z Brna přes Letovice a Svitavy do Litomyšle a zpět. V provozu budou ve všechny dny, kdy festival nabídne koncerty a opery ve Festivalové hale. Jízdné bude zdarma pro držitele vstupenek na konkrétní den s nutností rezervace. Veškeré informace včetně rezervačního kontaktu jsou k dispozici na webu festivalu. 

Zrod spolupráce komentuje Radka Janáčková, jednatelka společností skupiny BusLine: „Organizátoři Smetanovy Litomyšle nás oslovili na podzim 2023. Jejich koncept spolupráce nám ihned dával smysl. Máme proto radost, že můžeme přispět nejen k dopravní obslužnosti festivalu, ale zároveň dovézt do Litomyšle návštěvníky, kteří by za jiných okolností neměli možnost se do Litomyšle dostat. Jak z důvodu dopravního, tak ekonomického. Naše autobusy, slavnostně obrandované logem festivalu, budou pravidelně vyjíždět z Hradce Králové a z Brna, vždy přímo v souladu s plánovaným zahájením a ukončením příslušného programu. Co je pro nás důležité: jízdné bude pro všechny festivalové hosty zdarma. Doufám, že stojíme na počátku hezkého dlouhodobého partnerství.“

Smetanova Litomyšl je největší festival klasické hudby v České republice a nejvýznamnější kulturní akcí Pardubického kraje. Letošní 66. ročník se uskuteční od 8. června do 7. července 2024 a nabídne více než 50 pořadů. Bude představovat vrchol celonárodních oslav k výročí 200 let od narození litomyšlského rodáka Bedřicha Smetany. Festival je součástí programu Roku české hudby 2024.

Sdílet na Facebook
Zpět...

Bohaté zkušenosti v kombinaci s více než třicetiletou tradicí, nejmodernějšími technologiemi, důrazem na komfort a ekologii potvrzují, že BusLine je lídrem v oblasti přepravy osob v ČR opravdu zaslouženě.

Kontakty

BusLine Support s.r.o.

 

SPRÁVA SPOLEČNOSTI

WHISTLEBLOWING

 

Na Rovinkách 211

513 01 Semily


IČ: 05667470

DIČ: CZ699005114

 

Společnost je zapsaná v Obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Hradci Králové, oddíl C, vložka 40540

Všechna práva vyhrazena ©

2023

BusLine a.s.  | GDPR
Vytvořilo studio InGenius