Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

RYCHLÁ POMOC
Zapomněli jste si něco v autobusu?
ZAVŘÍT KDO JSME AKTUALITY NABÍDKA SLUŽEB JÍZDNÍ ŘÁDY KARIÉRA BUSLETTER KONTAKT

BUSLINE POLSKA

FACEBOOK INSTAGRAM
JSME TRADIČNÍ ČESKÝ DOPRAVCE, KTERÝ DBÁ NA
EKOLOGII, KVALITU A SPOKOJENOST
VÍCE O SPOLEČNOSTI
PODPORUJEME

Nové trendy v dopravě? BusLine je u toho!

Pilotní projekt autobusu na vyžádání s názvem #ZkusBus probíhá v těchto dnech na Svitavsku. A dopravcem, který cestující vozí, je právě BusLine. O softwarové řešení a organizaci se stará mladý český startup CityA. Zelenou projektu vystavil Pardubický kraj, který tím vhodně doplní stávající systém dopravní obslužnosti na Svitavsku. Cestující mohou tento nový způsob přepravy využívat první měsíc zdarma, a i poté bude jízdné velmi zajímavé.

Jednatelka dopravní skupiny BusLine Radka Janáčková projekt komentuje: „Naše dopravní skupina si zakládá na tom, že je v pozici lídra na náročném trhu osobní dopravy a ráda se zapojuje i do netradičních forem spolupráce se zadavateli. Na projektu #ZkusBus - CityA se nám líbí, že umožňuje dále optimalizovat dopravní výkon při současném zkvalitnění služeb našim zákazníkům. Ráda bych naše cestující ujistila, že projekt #ZkusBus je doplněk a vylepšení stávajících jízdních řádů, které nebudou nijak redukovány.“

Specialista BusLine pro Pardubický kraj Jakub Hanzlík dodává: „V okolí Svitav nasazujeme vozidlo Ford Turneo. Kromě místa pro řidiče má sedm sedadel pro cestující. Auto je vybaveno klimatizací, z obou stran pojízdnými dveřmi, otočnými sedadly, prostorným kufrem pro kočárek, dětskou sedačkou a dalšími položkami zvyšujícími komfort“.

Minibusem se můžete svézt mezi Svitavami a Opatovem, Opatovcem, Dětřichovem, Koclířovem, Kamennou Horkou, Hradcem nad Svitavou, Radiměří a Vendolím, denně od 8 do 20 hodin. Stačí si stáhnout příslušnou aplikaci z Google Play či z Apple Store a pak už jen objednávat spoje. Autobus „na objednání“ nemá jízdní řád, ale projíždí určité body. Algoritmus podle požadavků přijatých od cestujících, sám cestu zoptimalizuje a stanoví kudy a kdy cesta proběhne tak, aby se najednou „svezlo“ co nejvíc lidí. Cestující mohou tento nový způsob přepravy využívat první měsíc zdarma, a i poté bude jízdné velmi zajímavé.

Technologie již více než rok bez problémů funguje v Říčanech u Prahy a okolí. Na zahájení provozu na Svitavsku se přijel podívat i ministr dopravy Martin Kupka.

Zkušební provoz bude trvat od 13. května do 13. října. Pak dojde k vyhodnocení dat a celého fungování #ZkusBusu.

Více informací a odkazy ke stažení najdete na https://www.citya.io/odvoz-po-svitavsku 

Foto: Michele Vojáček

Sdílet na Facebook
Zpět...

Bohaté zkušenosti v kombinaci s více než třicetiletou tradicí, nejmodernějšími technologiemi, důrazem na komfort a ekologii potvrzují, že BusLine je lídrem v oblasti přepravy osob v ČR opravdu zaslouženě.

Kontakty

BusLine Support s.r.o.

 

SPRÁVA SPOLEČNOSTI

WHISTLEBLOWING

 

Na Rovinkách 211

513 01 Semily


IČ: 05667470

DIČ: CZ699005114

 

Společnost je zapsaná v Obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Hradci Králové, oddíl C, vložka 40540

Všechna práva vyhrazena ©

2023

BusLine a.s.  | GDPR
Vytvořilo studio InGenius